T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

COĞRAFİ İŞARETLİ DİVLE PEYNİRİ DUALARLA OBRUKTAN ÇIKTI.

Yayın Tarihi : 20.10.2023

Coğrafi İşaretli Divle Peyniri Dualar ile Obruktan Çıktı...
Ayrancı İlçesi Divle köyünde yerin 36 metre derinliğinde ve 250 metre uzunluğunda obrukta doğal ortamda üretilen ve dünyanın sayılı peynirlerinden “Divle Obruk Peyniri” için Peynir Festivali düzenlendi.
Karaman Valisi Sayın H. Engin Sarıibrahim, Ayrancı Kaymakamı Alptekin Ünlü, Karaman Ak Parti Milletvekilleri Av. Selman Oğuzhan Eser, Osman Sağlam, KOP İdaresi Başkanı Murat Karakoyunlu, AK Parti İl Başkanı Murat Öztürk, İl Tarım ve Orman Müdürü Hatice Bulut ve diğer kurum amirlerinin katılımı ile gerçekleşti.
Divle köyünde peynirlerin muhafaza edildiği obrukta yapılan program, duaların edilmesinin ardından Vali H.Engin Sarıibrahim, Karaman Milletvekilleri Av. Selman Oğuzhan Eser, Osman Sağlam , Ayrancı Kaymakamı Alptekin Ünlü, AK Parti İl Başkanı Murat Öztürk İl Müdürümüz Hatice Bulut'un açılış kurdelesini kesmesi ile devam etti.
Vali H.Engin Sarıibrahim, sezon açılışının ardından Ayrancı Kaymakamlığı tarafından Ayrancı Barajı sulama birliği sahasında bu yıl üçüncüsü organize edilen festival programına katıldı.
Festival alanında incelemelerde bulunarak Ayrancı İlçemizin köyleri tarafından oluşturulan çadırları ziyaret eden Vali H. Engin Sarıibrahim ve protokol üyeleri alanda bulunan vatandaşlarla bir süre sohbet ederek festivalin hayırlı ve bereketli geçmesi temennisinde bulundu.