T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

UZMAN ELLER PROJESİ SONUÇLARI AÇIKLANDI..

Yayın Tarihi : 19.06.2023

KARAMAN'IN UZMAN ELLERİNE 4,75 MİLYON DESTEK

Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi kapsamında İlimizde geçerli başvuru yapan 35 projeden 19 proje Bakanlığımızca uygun bulunarak hibe desteklemesi almaya hak kazanmıştır. Her proje için 250.000 TL hibe desteklemesi yapılacak olup Projenin ilimize katkısı  4.750.000 TL olacaktır.

Bakanlığımız tarafından onaylanan hibeye esas nihai asil liste 19-23 Haziran 2023 tarihleri arasında 5 (beş) iş günü Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde askıda kalacaktır. Ayrıca proje başvuru sahipleri , Karaman İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün internet sitesinden (https://karaman.tarimorman.gov.tr) nihai asil listeye bakabileceklerdir.

 Hibeden yararlanmak isteyen başvuru sahiplerinin askı süresince askı listesini kontrol ederek, hibe sözleşmesinde istenilen evrakları hazırlaması gerekmektedir. Liste askıdan indikten sonra 3-7 Temmuz 2023 Tarihleri arasında 5 (beş) iş günü içinde hibe sahipleri ile hibe sözleşmesi imzalanarak projelerin uygulanmasına başlanacaktır.

İl Müdürümüz Yusuf ŞAHİNBAŞ yapmış olduğu açıklamada Kırsal kalkınmada Uzman Eller Projesi kapsamında; Karamanımızda kırsalda yaşayan tarım hayvancılık, gıda, orman ve su ürünleri eğitimi almış  uzman eğitimli gencimize 250.000 TL hibe olmak üzere toplamda 4.750.000 TL destek sağlanarak tarım ve hayvancılığın gelişimine katkı sağlayacak olan projenin yararlanıcı gençlerimize, İlimize ve Ülkemize hayırlı olmasını diledi.


ASİL LİSANS 

ASİL ÖNLİSANS

ASİL LİSE VE DENGİ OKULLAR

YEDEK LİSTE​​​