T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ;

Yayın Tarihi : 9.03.2022

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce üretici ve yetiştirici kadınlarımıza yönelik eğitim toplantısı düzenlendi.
Yapılan eğitimde Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün Kadınlara yönelik destekleri, kadının toplumdaki rolü ve finansal okuryazarlık konularında bilgilendirme yapıldı.
İl Müdürü Yusuf ŞAHİNBAŞ ve İl Müdür Yardımcısı Abdullah KAYA’nın katılımları ile gerçekleştirilen etkinlikte Ziraat Mühendisi İbrahim SAYALAN tarafından Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi hakkında bilgilendirme ve proje kapsamında kadınlara sağlanan avantajlar anlatıldı. Sonrasında Toplumsal Cinsiyet ve Hedefleme Uzmanı Meltem KILIÇ tarafından kadının toplumdaki rolü ve başarılı kadın hikayeleri, Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi İl Proje Koordinatörü Aykut ANİÇ tarafından finansal okuryazarlık konularında sunumlar yapıldı.
Eğitim İl Müdürü Yusuf ŞAHİNBAŞ ve İl Müdür Yardımcısı Abdullah KAYA’nın katılımcılara günün anlam ve önemine binaen çiçek takdimi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.