T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

%75 HİBELİ MACAR FİĞİ VE SİLAJLIK MISIR TOHUMU DAĞITIMI YAPILDI.

Yayın Tarihi : 16.10.2021

ÜRETMEK SİZDEN DESTEK BİZDEN PROJESİ KAPSAMINDA ÜRETİCİLERİMİZE %75 HİBELİ MACAR FİĞİ VE SİLAJLIK MISIR TOHUMU DAĞITIMI YAPILDI.
İl Müdürlüğümüzde düzenlenen dağıtım törenine , Karaman Valisi Mehmet Alpaslan IŞIK, AK Parti Karaman Milletvekilleri Dr. Recep ŞEKER ve Av. Selman Oğuzhan ESER , AK Parti İl Başkanı Abidin ÇAĞLAYAN , daire müdürleri ile çiftçiler katıldı.
İl Müdürümüz Yusuf Şahinbaş, yaptığı konuşmada, “Müdürlüğümüz tarafından hazırlanıp Bakanlığımıza sunulan ve onaylanan "Üretim Sizden Destek Bizden Projesi" ile hayvancılık üretim faaliyetinde bulunan üreticilerimizin kaba yem maliyetini azaltmak amaçlanmıştır. Proje kapsamında temin edilen 29.800 kg Macar fiği ve 745 torba Silajlık Mısır tohumu başvuru yapan gerçek üreticiler arasından gerekli şartları taşıyan Merkez ilçemizde 140 üreticimize 543 torba Silajlık Mısır, 20.725 Kg. Macar fiği. Ayrancı İlçemizde 55 üreticimize 185 torba Silajlık Mısır, 8.550 Kg. Macar Fiği, Kazımkarabekir İlçemizde 3 üreticimize 17 torba Silajlık Mısır, 525 Kg. Macar Fiği dağıtımı yapılacaktır. ,
Proje kapsamında hayvancılık için en önemli girdilerden olan kaba yem açığının kapatılması ve münavebe sisteminde yem bitkilerinin ekiminin yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.” Dedi.
AAK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser de birer konuşma yaparak Karaman’a yapılan tarım yatırımlarından bahsetti.
Konuşmaların ardından çiftçilere tohumları dağıtıldı.